آیا 9 دی یک روز عجیب بوده است؟

اون چیزی که باعث شگفتی مسئولین به خاطر #9دی شده این موضوعه که همیشه برای انواع راهپیمایی‌ها ردیف بودجه و دم و دستگاه و خرج بوده، یه عده آدم از قِبل اینطور مراسم هایی پول به جیب می‌زدن. اما #9دی با اینکه این اتفاق نیفتاد مردم خودشون جدا از مباحث مادی حضور داشتن و از این جهت برای مسئولینی که همیشه برای تدارک مراسم پول هنگفتی خرج می‌کردن و از این جهت برای اونا جالبه که با هزینه ی خیلی کمتری (در برابر سایر رقم ها تقریبا هیچی!) این همه آدم حضور پیدا کردن. اینجا باید دو تا سئول مطرح و بررسی بشه. اول اینکه اگر در سایر مراسم هم خرجی صورت نگیره آیا مردم به همین مقدار به راهپیمایی میان؟ اگر بله، دلیل خرج های زیادی چیست؟ اگر هم جواب نه باشد، نیاز به تجدید نظر جدی در زمینه علت های این موضوع وجود داره.

به نظر من روز 9 دی یک روز غیر حکومتی است که مردم بیشتر به خاطر عرق دینی (و کمتر ملی) به راهپیمایی اومدن و از این نظر قابل توجهه. اما در ادامه این مراسم های‌جک شده و توسط یک طیف خاص تصاحب شده است. و در نهایت یک عده‌ی دیگری هم که با اون طیف خاص مشکل دارن، کل اتفاق 9 دی رو زیر سئوال بردن. در نهایت قربانی واقعی مردم، اتفاق 9 دی و مطالبات اون روز بود.

با این وجود یک عده طرفدار اصلاح طلب ها و طیفی طرفدار اصولگراها هستند و ممکنه دیدگاه های متناقضی داشته باشند اما 9 دی بیشتر یه پیام داشت: تمومش کنید!

+ اگر پولش رو به خودم بدهند به این سئوال جواب خواهم داد. مرسی. :)منبع: http://asleman.blogfa.com/
کدبازان>